fizjoterapeutów
lekarzy
Warszawa
ul. Lanciego 19 lok. 131, Warszawa
(drugie drzwi za ośrodkiem Manus Medica)
Parking bezpłatny pod ośrodkiem za szlabanem (aby otworzyć szlaban zadzwoń pod nr 601 230 872 lub domofon 129)
Terapia neurowisceralna to holistyczne podejście do fizjoterapii dzieci i noworodków, które łączy wiedzę z obszarów embriologii i ontogenezy z praktycznymi technikami skupionymi m. in. na narządach wewnętrznych, nerwach obwodowych, czaszkowych i strukturze czaszki. Jej celem jest wspieranie optymalnego rozwoju neurologicznego dzieci od najwcześniejszych etapów życia.
Szkolenie skoncentrowane jest na diagnostyce i praktycznych technikach manualnych zgodnych z koncepcją DNAJSPediatrics. Terapia ta, zgodna z ideą bliskiego rodzicielstwa, korzysta z łagodnych i nieinwazyjnych technik opartych na embriologii, ontogenezie motorycznej i rozwoju kontaktu wzrokowego. To holistyczne podejście umożliwia fizjoterapeutom skuteczniejsze wsparcie pacjentów w różnych sferach życia, wpływając pozytywnie na aspekty fizyczne, emocjonalne i społeczne już od najwcześniejszych etapów rozwoju.
W pierwszej części kursanci poznają anatomię przepony, wątroby, żołądka, sieci mniejszej, krezki jelita i kości jarzmowej. Poznają techniki, które można zastosować między innymi w zaburzeniach takich jak:
-skolioza
-asymetria noworodka
-kolki niemowlęce
-utrudnione wypróżnieniach noworodków i dzieci starszych
-bóle brzucha noworodków
-asymetria twarzoczaszki
-ropiejące oczy
-trudności senne
-zaburzeniach rotacji głowy
-zaburzeniach ruchu gałek ocznych
-zaburzenia jedzenia u pacjentów spastycznych
PROWADZĄCY:
gościnnie: Dr n. med Włodzimierz Markiewicz - chirurg, onkolog z wieloletnim doświadczeniem, autor i współautor 79 prac i doniesień zjazdowych. Pasjonata ludzkiego ciała, przeprowadził setki operacji, zapozna uczestników z anatomią wisceralną, podzieli się doświadczeniem pracy na żywym organizmie. Uczestnicy uzyskają wiedzę znacznie bardziej praktyczną dla pracy fizjoterapeutów niż podaną w atlasach anatomii, ponieważ będzie ona dotyczyła stanu trzewi u pacjenta żyjącego. Doktor współrealizuje i uczy charytatywnie.
Dr n. med Joanna Surowińska - specjalista fizjoterapii z 30 letnim doświadczeniem. Nauczycielka met. Vojty, twórczyni koncepcji DNAJSPEDIATRICS, twórczyni skali rozwoju psychoruchowego noworodka. Prowadzi wiele szkoleń pediatrycznych dla lekarzy, fizjoterapeutów, logopedów i położnych. Biegła sądowa, doradczyni w Senacie.
Utworzyła sieć terapeutów na mapie Polski pracujących w koncepcji DNAJSPEDIATRICS.
Właścicielka placówki medycznej MANUS MEDICA w Warszawie, w której pacjenci mogą otrzymać kompleksową opiekę medyczną.
Specjalistka diagnostyki zaburzeń rozwoju noworodków, dzieci i młodzieży podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami z różnymi jednostkami chorobowymi.
Mgr Aleksandra Cieślak - fizjoterapeutka z 10 letnim doświadczeniem zawodowym. Asystentka na kursie met. Vojty pracująca pod superwizją dr Joanny Surowińskiej. Prowadzi placówkę medyczną Centrum Rehabilitacji Dzieci Sowa w Szczecinie, gdzie pacjenci mogą uzyskać kompleksową opiekę fizjoterapeutyczną, logopedyczną, neurologiczną i neurochirurgiczną. Współpracuje z neurologami i neurochirurgami, dzięki czemu cały czas rozwija swoją wiedzę w neurologii, anatomii mózgu i czaszki. Odbyła wiele szkoleń instytucie Barrala i Upledgera, aby połączyć terapię manualną z ter. met. Vojty. Prowadzi pacjentów z różnymi jednostkami chorobowymi oraz sprawuje opiekę nad pracownikami w swoim centrum. Jej podejście skupia się na praktycznym zastosowaniu fizjoterapii. Na szkoleniach podzieli się technikami, które przynoszą jej największe rezultaty w swoim gabinecie.
Każdy uczestnik otrzymuje:
certyfikat
roczny dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie www.dnajspediatrics.com.pl
2200 zł