Pierwsza wizyta – prosimy o punktualne przybycie na wizytę. Warto być 15 min przed czasem w celu założenia karty pacjenta.
Proszę także o przygotowanie na wizytę dokumentacji medycznej dziecka.
przy następnych wizytach także obowiązuje punktualność oraz dostarczanie aktualnej dokumentacji medycznej pacjenta w przypadku wykonania nowych badań
Masz bardzo dużo pytań jako rodzic? pamiętaj w recpecji poproś o godzinną wizytę .Masz trudności z pielęgnacją ? chcesz na pierwszej wizycie miec także panel terapeutyczny ? Byc może potrzebujesz czasu dwa razy po pół godziny . Chcesz koniecznie dostać się do mnie jako specjalisty na wizytę a jest tylko pół godziny wolne ? Tearapii wtedy może nauczyć inny terpauta .Zablokuj wizytę pół godziny u mnie oraz u innego terpauty .Terauta w moim ośrodku nauczy Cię dokładnie pelęgnacji terapii po moich wskazówkach.
Wiele dzieci wiytę u innego specjalisty ma zintegrowaną z drugą wizytą stąd nie ma możliwości wydłużenia czasu wizyty ....dlatego czaami pierwsza wizyta to tylko wizyta diagnostyczna bez terapii.
Wiesz że standardowy czas wizyty nawet drugiej nie jest wystarczający dla Ciebie ? czasami rodzice mają wiele pytań przy drugiej wizycie
czasami przy pierwszej wizycie przy zdrowym dziecku/ niemowlęciu masz już przygotowaną listę .....wielu pytań.
Byłeś u innych specjalistów i masz wiele wątpliowści ....i znów wiele pytań . Zaplanuj wtedy wizytę godzinną .
Ze wzg na wielu pacjentów danego dnia nie ma możliwości zmiany w trakcie wizyty .
Druga , trzecia 20 wizyta .. warto czasami dać nam przestrzeń i umówić się na godzinną wizytę . Standardowy czas wizyty jest bardzo dobrym czasem ale każdy rodzic wie czy ma więcej trudności czy mniej i jakiego czasu potrzebuje
Twoje dziecko nie ma diagnozy ale wiesz że ma duzo trudności rozowjowych ? zapisz się na godzinną wizytę ;jako specjalista chcę mieć czas na diagnostykę
Rodzice wchodzą do gabinetu z… rozbudzonym dzieckiem.
Często jedziecie/idziecie Państwo do nas dłuższy czas.
Państwa dziecko po obudzeniu może chcieć się jeszcze powoli rozbudzać, przytulać do rodzica, jeść (to prawie zawsze), pić itd.
Proszę dać czas dziecku tak, żeby nie było budzone na stole terapeutycznym.
Ocena motoryki i zachowań zdenerwowanego i głodnego dziecka może nikogo nie zadowolić.
Może musi skorzystać z toalety, a może chce mu się pić itd.…
Warto wytłumaczyć co będzie się działo na wizycie.
Uprzedzić, że może być poproszone o rozebranie się do bielizny do badania.
Jeżeli chcesz porozmawiać bez obecności dziecka zgłoś to przed wizytą . Rodzic zna swoje dziecko i czasami woli sam porozmawiać .
Czy można przyjść na rozmowę bez dziecka ? Można jeżeli jeszcze nie wiesz czy ja lub mój zespół możemy wam pomóc .Mozna przyjść na rozmowę bez dziecka .W takim wypadku należy taki czas traktować jak normalną wizytę .
Czasami dostaliście Państwo trudną diagnozę ( np nagła diagnoza Mózgowe Porażenie dziecięce , atypowy autuzm , artrogrypoza itd ) potrzebujecie Państwo rozmowy wyjasneinia planu rozpisania specjalistów doradztwa - jako dr i specjalista prowadzę także jako mentor rodziców i dzieci .
Zostałeś przekierowany na terapię i czasami tak bywa ...wolałbyś zmienić terapeutę .Poproś recepcję o pomoc .Czasami są rózne sytuacje .
Przerwaliście Państwo terapię z różnych powodów i chcecie wrócić . Mozna bezpośrednio zapisać się do terapeuty . Rozumiemy takie sytuacje.
Ja jestem na urlopie lub nie moze być ustalona wizyta z jakiś powodów lub została nagle odowłana . zapisz się do teraputy w moim ośrodku . Ma dostęp do dokumentacji pacjenta i pomoże do czasu ustalenia ponownej wizyty u mnie ( terapeuci chorują , mają dzieci , nagle sprawy itdd) .ale nie jest dobrym rozwiązaniem czekanie tylko wizytę a pacjent nie ma terapii
Jesteś nowym pacjentem i nie możesz dostać się na wizytę a chcesz prowadzić terapię u nas w ośrodku . Wiesz jakiej terapii dzecko potrzebuje .Umów się do terapeuty w ośrodku a ja wejdę na chwilę i spokojnie poczekacie Państwo na termin wizyty u mnie.Nie będzie straty terapeutycznej . Zaufanie do mojego zespołu pozwala na taki system pomocy dzieciom .
Nie ma możliwości przesunięcia wizyty. Warto zrozumieć ze jeżeli przesunie się wizytę ze wzg. na spóźnienie jednemu pacjentowi cały grafik musiałby się przesunąć.
Pacjenci mają często skorelowaną wizytę z inną terapią albo zaplanowaną w czasie optymalnym dla ich dziecka.
Prosimy pamiętać, iż nie ma takiej możliwości, aby nagle przesunąć wizytę.
Na jednej wizycie rozwiązujemy jakiś problem.
Jeżeli dziecko ma bardzo dużo różnych obszarów do zaopiekowania czy zbadania
warto uzgodnić inny czas wizyty z recepcją.
Warto dać na to czas i przestrzeń.
Zdenerwowane dziecko głodne i zdenerwowani rodzice, rodzice spóźnieni – to wszystko stwarza nieprawidłowy komfort wizyty dla dziecka i rodziców.
Prosimy o zabranie wszystkich badań w tym RTG, rezonansu magnetycznego, USG, opinii innych specjalistów, zaopatrzenie ortopedyczne, z którego korzysta dziecko (ortezy, chodziki, wózek). Prosimy o zabranie wyników skal jeżeli było wykonywane takie badanie.