W Manus Medica na warszawskim Ursynowie posiadamy najnowoczesniejsze urządzenie DIERS umożliwiające całkowicie bezpieczne uzyskanie kompleksowego obrazu 3D układu mięśniowo-szkieletowego człowieka zarówno w stanie statycznym, jak i podczas ruchu.


W dobie zaawansowanej diagnostyki ortopedycznej, neurologicznej i fizjoteraputycznej to innowacjne urządzenie, które poszerza naszą wiedzę o układzie mięśniowo-szkieletowym, jednocześnie eliminując ewentualne niedoskonałości obecnie stosowanych metod.


Tak jest w przypadku Manus Medica, gdzie posiadamy najbardziej zaawansowane urządzenie umożliwiające kompleksową analizę funkcjonalną kręgosłupa, osi nóg i stóp w trakcie ruchu oraz w trakcie pozycji stojącej.

Jak to badanie różni się od powszechnie stosowanej diagnostyki?


To badanie umożliwia kompleksową diagnozę kręgosłupa oraz mięśniowo-szkieletowego układu, w tym wykrycie asymetrii, zablokowań, ocenę ruchomości stawów oraz oraz ocenę skoliozy, pogłębionej lordozy oraz kifozy.

 

Przeprowadzane jest zarówno w spoczynku, jak i podczas ruchu, co pozwala na analizę wpływu kręgosłupa, miednicy na ciało.

 

Jest bezpieczne i nieinwazyjne, co umożliwia jego stosowanie u dzieci, kobiet w ciąży oraz tam, gdzie należy unikać promieniowania. Powtarzalność warunków badania pozwala na łatwe porównywanie wyników i zobiektyzowanie działań terapeutycznych.

 

Urządzenie umożliwia synchroniczne pomiary kręgosłupa, osi nóg i nacisku stóp podczas normalnego chodu, dzięki czemu jeszcze łatwiej jest wykryć nieprawidłowości i dopasować skuteczną terapię. 


Badanie jest obiektywne i powtarzalne, co daje możliwość stałego monitorowania postępów fizjoterapii.


Niezwykle cenne jest to, że badanie prowadzone jest przez doświadczonych fizjoterapeutów, którzy mogą przekształcić wyniki kompleksowego badania na konkretne zalecenia, ćwiczenia i terapię poprawiającą stan zdrowia.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Jak działa DIERS?


To urządzenie składa się z cyfrowej kamery, projektora i bieżni z ponad 5 tysiącami czujników nacisku. Linie pomiarowe są skierowane na plecy pacjenta przez projektor, a kamera rejestruje ich trójwymiarowy obraz, przekazując dane do komputera.


Specjalistyczne algorytmy natychmiast analizują te dane, tworząc obraz naszego ciała, również podczas chodu lub biegu oraz przy wykonywaniu np. stania na jednej nodze czy unoszenia rąk.

CENNIK

Kiedy warto wykonać badanie DIERS?


Warto przeprowadzić badanie profilaktycznie dla wczesnego wykrycia obszarów narażonych na przeciążenia, analizy techniki chodu, analizy funkcji kręgosłupa i miednicy  lub doboru odpowiednich wkładek. Badanie powala ocenic chód oraz dobór sprzętu u dzieci (ortezy, wysokość balkonika czy kul). Jest to polecane dla dzieci mającyh jakiekolwiek trudności z chodzeniem, kręgosłupem a także u sportowców, przed intensywnym treningiem, jak również dla amatorów oraz osób powracających do aktywności po przerwie. Badanie może być także pomocne dla dzieci, które chcą zacząć uprawiać sport oraz osób o siedzącym trybie życia. Badanie to pozwala ocenić parametry chodu równocześnie z funkcją kręgosłupa oraz stóp u każdego pacjenta z niepełnosprawnością.


W przypadku dolegliwości lub niepełnosprawności pozwala na kompleksową analizę postawy ciała, w tym skoliozy, kifozy, lordozy, rotacji miednicy i innych. Jeśli tradycyjna diagnostyka nie wystarcza lub potrzebujemy lepszych dokładnieszych parametórw warto sięgnąć po to badanie, by zidentyfikować przyczyny dyskomfortu lub zaburzeń. Badanie aparatem DIERS pozwala na ocenę kilkuset parametrów, kórych porównanie jest niemożliwe przez oko ludzkie. Stanowi doskonale narzędzie jako wsparcie procesu diagnostycznego oraz pozwala porównać badanie w tych samych warunkach.

SKONTAKTUJ SIĘ Z RECPECJĄ W CELU ZAPISU