Regulacja AUN w pediatrii (dawna regulacja neurowisceralna) cz.1- Szczecin

23.11.2024 09:00 - 24.11.2024 16:30

Dla kogo:

fizjoterapeutów

lekarzy

Gdzie?

Centrum Rehalitacji Dzieci SOWA w Szczecinie

Opis:

Terapia neurowisceralna to holistyczne podejście do fizjoterapii dzieci i noworodków, które łączy wiedzę z obszarów embriologii i ontogenezy z praktycznymi technikami skupionymi m. in. na narządach wewnętrznych, nerwach obwodowych, czaszkowych i strukturze czaszki. Jej celem jest wspieranie optymalnego rozwoju neurologicznego dzieci od najwcześniejszych etapów życia.


Szkolenie skoncentrowane jest na diagnostyce i praktycznych technikach manualnych zgodnych z koncepcją DNAJSPediatrics. Terapia ta, zgodna z ideą bliskiego rodzicielstwa, korzysta z łagodnych i nieinwazyjnych technik opartych na embriologii, ontogenezie motorycznej i rozwoju kontaktu wzrokowego. To holistyczne podejście umożliwia fizjoterapeutom skuteczniejsze wsparcie pacjentów w różnych sferach życia, wpływając pozytywnie na aspekty fizyczne, emocjonalne i społeczne już od najwcześniejszych etapów rozwoju.


W pierwszej części kursanci poznają anatomię przepony, wątroby, żołądka, sieci mniejszej, krezki jelita i kości jarzmowej. Poznają techniki, które można zastosować między innymi w zaburzeniach takich jak: 

-skolioza
-asymetria noworodka
-kolki niemowlęce 
-utrudnione wypróżnieniach noworodków i dzieci starszych 
-bóle brzucha noworodków 
-asymetria twarzoczaszki 
-ropiejące oczy 
-trudności senne 
-zaburzeniach rotacji głowy
-zaburzeniach ruchu gałek ocznych
-zaburzenia jedzenia u pacjentów spastycznych
 

 

PROWADZĄCY:


Mgr Aleksandra Cieślak - fizjoterapeutka z 10 letnim doświadczeniem zawodowym. Asystentka na kursie met. Vojty pracująca pod superwizją dr Joanny Surowińskiej. Prowadzi placówkę medyczną Centrum Rehabilitacji Dzieci Sowa w Szczecinie, gdzie pacjenci mogą uzyskać kompleksową opiekę fizjoterapeutyczną, logopedyczną, neurologiczną i neurochirurgiczną. Współpracuje z neurologami i neurochirurgami, dzięki czemu cały czas rozwija swoją wiedzę w neurologii, anatomii mózgu i czaszki. Odbyła wiele szkoleń instytucie Barrala i Upledgera, aby połączyć terapię manualną z ter. met. Vojty. Prowadzi pacjentów z różnymi jednostkami chorobowymi oraz sprawuje opiekę nad pracownikami w swoim centrum. Jej podejście skupia się na praktycznym zastosowaniu fizjoterapii. Na szkoleniach podzieli się technikami, które przynoszą jej największe rezultaty w swoim gabinecie.  

 

Mgr Andrzej Trzaskowski- fizjoterapeta z wieloletnim stażem. Specjalizuje się w pracy z pacjentami z problemami neurorozwojowymi oraz z wadami postawy w ośrodku Manus Medica w Warszawie. "Prawa ręką" pani dr. n. med. i n. o zdr. Joanny Surowińskiej. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu fizjoterapii dzieci. W swojej pracy wykazujący się dużym spokojem oraz holistycznym spojrzeniem ma pacjenta.

 

 

Każdy uczestnik otrzymuje: 

certyfikat
roczny dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie www.dnajspediatrics.com.pl

Koszt:

1800 zł

Rezerwacja

* pola wymagane