Rozszerzanie diety a brak umiejętności siadu

Kiedy można posadzić dziecko do karmienia? -to pytanie spędza sen z oczu wielu rodzicom.

 

Pamiętasz post o spacerze? ❗ Nie należy sadzać maluszków dopóki same nie usiądą. Na zdjęciu Adaś, który czworakuje, ale sam nie siada.... a siedzi w foteliku.
❓Co z tym karmieniem?
Warto zapamiętać, że lepiej karmić w foteliku niż na rękach. Dlaczego? Przy okazji ćwiczymy kontakt wzrokowy z dzieckiem- usiądź naprzeciwko.

❗❗W pozycji półleżącej w leżaczku warunki ustawienia buzi co do przepony i ułożenia kości krzyżowej są niekorzystne dla nauki prawidłowego połykania.❗❗
Od 6 miesiąca dzieci są gotowe, aby na chwilę siedzieć do karmienia.

⚠Złota zasada dr Joasi: dopóki dziecko samo nie usiądzie można posadzić je w foteliku do karmienia! Na krótko i tylko do karmienia.
Nie ucz dziecka gryźć i połykać w leżaczku- jama ustna, przepona i miednica ustawienia w pionie do karmienia, jak Jenga ????
Miednica powinna być ustabilizowana, aby maluszek nie miał swobody ruchu miednicy.
Jeżeli dziecko widzi jak rodzic podaje jedzenie łyżeczką warto aby w wieku 6 miesięcy dać dziecku wybór: ręka, ale obok łyżeczka. Ewolucja człowieka pokazuje, że używanie narzędzi wpłynęło na rozwój ludzkości. Pozwól swojemu malcowi używać ręki, ale jeśli chce Ciebie naśladować i próbować jeść łyżeczką to cudowna wiadomość dla rozwoju mowy w przyszłości.
Przyjrzyj się zdjęciom Adasia i Helenki, siedzą na guzach kulszowych- w foteliku to daje możliwość używania rąk i naśladowania rodzica, a w leżaczku?❗Kręgosłup obciążony, tak jak najbardziej tego nie lubię ???? oraz język ma utrudnioną pracę.

Podziel się tym postem ze swoimi znajomymi, aby unikać błędów i jak najlepiej wspierać swoje dziecko w rozwoju. Miłej niedzieli ☀️