Czego wymaga pacjent z rozszczepem podniebienia?
Na zdjęciach widzicie Maję.
Maja jest już w procesie terapeutycznym.
Czy skupiam się na rozszczepie podniebienia? Ja badam wzorce posturalne i odruchy związane z ruchami żuchwy. Ruchy boczne żuchwy, języka są ściśle połączone z wzorcami ruchu i postawy. Terapia aktywizuje je automatycznie i dziecko ma do nich dostęp w Ośrodkowym Układzie Nerwowym przed operacją. To bardzo ważne myślenie, aby do wzorca postawy, wzorca oddechu oraz wzorca automatycznego ruchu żuchwą mieć dostęp przed operacją. To bardzo ułatwia pracę NEUROLOGOPEDZIE. Współpraca takich specjalistów jest nieodzowna! Najważniejsza jest tu Maja i jej Ośrodkowy Układ Nerwowy... dojrzałość odruchów postawy itd … pokazuje, że Maja jest gotowa na izolowane ruchy żuchwy.
Zniesienie blokad ontogenetycznych jest podstawą. Maja jest w terapii nie tylko od strony logopedii, ale także fizjoterapeutycznej.
Drodzy Rodzice oczekujący na operację - ten czas warto dobrze wykorzystać.
Jak cudowny jest Ośrodkowy Układ Nerwowy i ile nam „mówi” przez swoje wzorce... a Maja? Po prostu cudownie nawiązuje relacje i nie ma świadomości, że tak dokładnie badam Ośrodkowy Układ Nerwowy.
Mam te narzędzia -odruchy, reakcje, wzorce - popularyzacja wiedzy - gdzie w „mózgu” leżą ruchy żuchwy u dzieci z rozszczepem podniebienia to jedna z moich misji łączenia środowiska neurologopedów, logopedów i fizjoterapeutów.
Dziękuję mamie Mai i cudownej Mai za możliwość pokazania na moich social mediach oraz za zaangażowanie terapeutyczne.