Jeżeli twoje dziecko nie jest w stanie skupić się w pozycji siedzącej, nie wystarczająco rozwija kontakt wzrokowy lub siedzi

 

Może wyda się to już nudne… ale jeżeli twoje dziecko nie jest w stanie skupić się w pozycji siedzącej, nie wystarczająco rozwija kontakt wzrokowy w lub siedzi "krzywo" z punktu widzenia rodzica.... to warto przyjrzeć się jakie warunki musi spełnić.
Żeby wyciągnąć rękę do góry - to kręgosłup musi wiedzieć co ma zrobić…
Czasami jakaś trudność jest objawem, że inny aspekt nie funkcjonuje automatycznie. Warto zrozumieć, że dzieci rozwijają się przez to co chcą, a więc potrzebują motywacji. Żeby ją wykorzystać potrzebują między innymi automatycznie wykorzystywać funkcję kręgosłupa - kręgosłup dziecka siedzącego powinien bez problemu prostować się, zginać i rotować.
Nie da się oddzielić rozwoju psychomotorycznego. Trudności z mową, ze skupieniem, z motoryką, mają zawsze powiązanie z kręgosłupem.
Dlatego uczę specjalistów i zwracam uwagę rodzicom na warunki, które musi dawać postawa dziecka, aby rozwój przebiegał harmonijnie...
Ważne wiedzieć, że dzieci uczęszczające na integrację sensoryczną, mające trudności z mową czy też ze skupieniem, powinny być przebadanie systemem, którego uczę specjalistów DNAJSPediatrics (mapa specjalistów sukcesywnie się powiększa).
Na zdjęciu widzicie mamę bawiącą się z dzieckiem.
Jeżeli twój maluch siedzi to zobacz czy w takiej pozycji jest w stanie bawić się tak z tobą. To bardzo ważny aspekt w rozwoju- zabawa.
Żeby jednak mogła wystąpić maluszek potrzebuje: motywacji, chęci oraz funkcji kręgosłupa, a także dobrego skupienia wzorku - co znowu jest nieodłącznie skorelowane z kręgosłupem.
Połączenie ewolucji kontaktu wzrokowego i postawy odruchów - to wiedza niezbędna dla specjalistów.
Jeżeli rodzic dostał informację, że dziecko ma "nie wygaszone odruchy" to zapraszam do odwiedzenia naszych specjalistów.