Bezpieczeństwo maluszka

21.01.2024 17:58

Bezpieczeństwo maluszka

 

Koncepcja DNAJSPediatrics to nie tylko rozwój, kształcenie specjalistów, ale także edukacja rodziców.

Jednym z aspektów to bezpieczeństwo maluszka.

Popatrz na zdjęcia!!!

Pamiętaj, nigdy nie przenosimy dziecka w żadnym wieku bez zapietych pasów!!!
Siedzisko może się przekręcić… Bądź czujny w każdym momencie.
Czasami w ferworze emocji, pośpiechu ktoś maluszka nie zapnie… i co wtedy? Może wydarzyć się wszystko!!! A konsekwencje mogą być naprawdę bardzo poważne!

Drodzy rodzice wpierajcie sie nawzajem i w rzeczach związanych z bezpieczeństwem po prostu sprawdzajcie siebie nawzajem.
Ważne żeby nie przykrywać dziecka kocykiem dopóki maluszek nie jest zapięty… po 8 tygodniu życia z maluszkiem będziecie mieć zupełnie inne nawyki.

Ważne, aby nie stawiać już od urodzenia fotelików na kanapach, łóżkach - czasami rodzice chcą postawić fotelik na stole terapeutycznym - nie pozwalam na to: to zły nawyk!
Starsze dziecko zapięte w pasy może przechylić sie do przodu i spaść z łóżka, tapczanu razem z fotelikiem.
Pamiętaj też, że fotelik stoi wszędzie, dlatego jest źródłem różnych bakterii, których osobiście nie chcę mieć na moim stole terapeutycznym, ani w gabinecie czy na kanapie.

Uważaj również na głowę maluszka ⚠️głowa nie może zginać się bocznie - na każdym etapie życia to nieprawidłowość. Popatrz na zdjęcia.

Maluszek nie chce jeździć w aucie - przyjdź do nas, pomożemy - często to objaw nieprawidłowości związanych z kręgosłupem.

Podsumowując:
✅głowa powinna być prosto i zabezpieczona na każdym poziomie wieku,
✅pasy zapięte do prznoszenia i w aucie,
✅nie stawianie fotelika od urodzenia na niczym wyższym,
✅warto sprawdzać siebie nawzajem dopóki jako młodzi rodzice nie mamy nawyków - po 8 tygodniu życia nawyki rodzica są dużo bardziej zautoamtyzowane co do zapinania pasów, stawiania fotelika na podłożu i zwracania uwagi w jakiej pozycji maluszek zasnął.